انواع وب سایت را بشناسیم

انواع وب سایت را بشناسیم

انواع وب سایت را بشناسیم

انواع وب سایت را بشناسیم

در این مقاله قصد دایم تا شما را با انواع وب سایت و کارکرد های مهم آنها آشنا کنیم چرا که وب سایت ها می توانند با توجه به نیاز صاحبان وب سایت اهداف گوناگونی را دنبال کنند.

انواع وب سایت :

۱- وب سایت شخصی :  که برای اهدافی چون اطلاع رسانی و آموزش معمولاً راه اندازی می گردند.

مانند وب سایت شخصی استاد محمدرضا شعبانعلی

۲- وب سایت شرکتی (سازمانی) : که معمولاً برای در دسترس بودن اطلاعات شرکت ها در فضای آنلاین و سهولت کار مخاطبان کسب و کارها استفاده می گردند.  وب سایت شرکت ها می توانند در نقش یک واحد خدمات مشتریان نیز عمل کنند و کیفیت رابطه با مشتریان را ارتقا بخشند.وب سایت برای یک شرکت حتما لازم میباشد و شرکت بدون وب سایت هویت لازم را ندارد.

۳- وب سایت فروشگاه های اینترنتی؛ که انواع کالا ها در آنها به صورت آنلاین به فروش می رسد.

مانند فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

انواع وب سایت را بشناسیم

انواع وب سایت را بشناسیم

 

۴- وب سایت های خبری و سرگرمی ؛ که اخبار و اتفاقات را در موضوعات مختلف عمومی و تخصصی مثل موضوعات سیاسی و ورزشی و . . . پوشش می دهند.

مانند وب سایت ورزش ۳

۵- وب سایت های آموزش آنلاین ؛ این دسته از وب سایت ها به آموزش آنلاین می پردازند بدین صورت که معمولاً کاربران در تعامل با ارایه کنندگان مطالب آموزشی می باشند و می توانند سوالات خود را مطرح نمایند.

۶- وب سایت انجمن ها (Forum): این وب سایت ها به خودی خود محتوای خاصی ندارند و این کاربران هستند که با مراجعه به این وب سایت ها و طرح موضوعات مشخص درباره آن به صورت آنلاین به بحث می پردازند و موضوعات خود را طرح می نمایند.

۷- وب سایت فهرست ها (دایرکتوری ها)؛ این وب سایت ها سعی می کنند تا هر چه بیشتر اطلاعات را در دسته بندی های مختلف در وب سایت خود ارایه و در اختیار کاربران قرار دهند.


نظر بدهید