سئو چیست ؟

SEO benefits 1

سئو چیست ؟؟؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادل  SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر می باشد .

 سئو  و بهینه سازی  به تمامی فعالیت ها و اقداماتی که در جهت بالا بردن رتبه سایت در موتوری های جستجوگر مانند گوگل، بینگ ، یاهو و دیگر موتورهای جستجو صورت می گیرد  گفته می شود. 

امروزه وب سایت های زیادی در اینترنت مشغول فعالیت هستند بر همین اساس و با توجه به افزایش تعداد سایت های موجود در اینترنت ، موتور های جستجوگر تصمیم گرفتند اصول استانداردها و الگوریتم هایی را طراحی کنند تا توسط آنها سایت های مختلف را از نظر قدرت با یکدیگر مقایسه نموده و رتبه بندی نمایند با این کار گوگل یا هر موتور جستجو دیگر می تواند سایت قوی تر را در صدر نتایج جستجو و سایت ضعیف تر را در پایین نتایج جستجو و زیر سایت های قوی تر به نمایش بگذارد. هدف تمامی سایت ها این است که با توجه به این استانداردها بتوانند در صفحه اول گوگل و موتورهای جستجو قرار بگیرند و از این طریق مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئوکار انجام می شود. چرا که الگوریتم رتبه‌بندی گوگل دارای بیش از ۲۰۰ معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت است و از این رو مهندسین سئو و یا سئو کار  می بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی موفق سئو بدانند.

what-is-seo

 

علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه ی مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند. 

موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی میکنند. متاسفانه تمام نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمیکنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. 

یکی از کارهایی که متخصصان بیهنه سازی موتورهای جستجو انجام میدهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. بنابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند. به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار میدهند. 

هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان انتخاب میکنید، شما باید از این طراح درباره ی بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتیکه این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود

 


نظر بدهید